Prisitaikantis dizainas

Internetinių parduotuvių kūrimas

Elektronininės parduotuvės funkcijos

Elektroninis katalogas

Parduotuvės elektroninis katalogas remiasi Turinio valdymo sistemos kolekcijomis ir skaitmeninių objektų talpykla. Katalogą sudaro katalogo ir katalogo elementų (prekių) skaitmeniniai objektai. Prekių metaduomenys (savybės), paveikslėliai ir kita prekės informacija yra saugomi talpykloje kaip skaitmeninio objekto sudėtinės dalys. Prekės metaduomenys (savybės), paveikslėliai ir kita prekės informacija gali būti kuriami naudojantis elektroninės parduotuvės turinio valdymo sistemos įrankiais arba importuojami iš kitų sistemų. Elektroninis katalogas gali būti daugiakalbis. Gali būti kuriami specialūs katalogai, pvz. išpardavimo ir panašiai. El.katalogo turinio atvaizdavimas yra labai efektyvus, kadangi prekių atrankai ir pateikimui kataloge yra naudojama labai greitai ir efektyviai veikianti originali visatekstė indeksavimo ir paieškos sistema, keičiant rūšiavimo ar filtravimo sąlygas katalogo turinys interneto naršyklėje yra atnaujinamas dinamiškai, neperkraunant iš naujo esamą puslapį.

Prekių filtras

Prekių filtravimas yra labai greitas ir efektyvus, kadangi tam tikslui yra naudojama full-text indeksavimo ir paieškos sistema. Prekių filtrai gali būti lanksčiai kuriami ir keičiami naudojantis elektroninės parduotuvės turinio valdymo sistemos įrankiais. Prekių filtravimui yra naudojami prekės metaduomenys, kurie yra automatiškai indeksuojami informacijos paieškai naudojantis full-text indeksavimo ir paieškos sistema. Prekių filtravimas gali būti atliekamas pagal kainą, metaduomenų atributą (pvz. gamintojas), intervalą (pvz. kompiuterio ekrano dydis nuo ir iki), katalogą / katalogus. Filtravimo rezultatas gali būti skiadomas pagal filtruojamo metaduomenų atributo reikšmę (pvz. gamintoją), pateikiant kiek konkrečiai prekių atitinka nustatytą filtravimo sąlygą.

Prekių palyginimas

Prekių palyginimas yra atliekamas remiantis prekių metaduomenimis (savybėmis). Prekių palyginimo eiliškumas gali būti keičiamas naudojantis drag ir drop funkcija. Prekė gali būti pašalinta iš palyginimo sąrašo. Palygimo rezultatai gali būti puslapiuojami ir filtruojami pagal kokį nors tekstą.

Prekių krepšelis

Prekų krepšelis veikia online (registruotas ir prisijungęs vartotojas) ir offline (vartotojas nėra prisijungęs / registruotas) atvejais. Online krepšelio turinys yra saugomi serveryje, o offline krepšelio turinys yra saugomas kompiuterio interneto naršyklės lokalioje atmintyje (local storage). Pirkimo proceso (checkout) pradinėje fazėje registruotas vartotojas gali įvesti savo prisijungimo duomenis ir sėkmės atveju krepšelio turinys yra perrašomas iš naršyklės lokalios atminties į serverį. Neregistuotas vartotojas turi įvesti duomenis apie save, kurie vėliau naudojami kaip apmokestinimo adreso duomenys bei automatinei registracijai sistemoje. Pirkimo proceso metu yra nurodomi apmokestinimo adresas, pristatymo adresas, pristatymo būdas ir apmokėjimo būdas.

Prekių paieška

Prekių paieška yra labai greita ir efektyvi, kadangi tam tikslui yra naudojama full-text indeksavimo ir paieškos sistema. Paieška gali būti atliekama tiek elektroninės parduotuvės kataloge, tiek ir kartu su interneto svetainės puslapiais. Paieška gali būti apytikslė (fuzzy search), kai paieškos žodyje yra padaryta 1 arba 2 klaidos, gretutinė (adjecent) (kai keletas paieškos žodžių yra greta vienas kito). Paieškos užklausoje gali būti pakaitos (wild card) * ir ?. Paieškos rezultatai gali būti puslapiuojami ir rūšiuojami. Išplėstinė paieška leidžia atlikti sudėtingas paieškas, panaudojant vienoje paieškos užklausoje keletą paieškos indekso laukų ir apjungiant paieškos žodžius ar frazes loginiais operatoriais (OR, AND, NOT). Ekspertinė paieška leidžia atlikti sudėtingas paieškos užklausas naudojant užklausų kalba, kuri yra šiek tiek patobulinta Apache Lucene užklausų sintaksės versija. Abėcėlinė rodyklė, panašiai kaip bibliotekų kataloguose, sudaro galimybę surasti artimiausius raktinius žodžius ir jiems atitinkančius paieškos rezultatus, išrūšiuotus pagal abėcėlę, pagal užduotą tekstą arba jo pradžią ar dalį.

Sąskaitų siuntimas elektroniniu paštu

Kiekvieno pirkimo užsakymo, apmokėjimo per PayPal mokėjimo sistemą ar vartotojo registracijos ir patvirtinimo informacija yra siunčiama vartotojui el. paštu. Siunčiamų el. laiškų, o taip pat ir įvairių pagalbos ir kitų eletroninės parduotuvės pranešimų šablonai gali būti keičiami ir lokalizuojami įvarioms kalboms.

Nuolaidų sistema

Nuolaidų sistema yra labai lanksti. Nuolaidos gali būti nustatomos tam tikram periodui, sumuojamos tarpusavyje. Nuolaidos gali būti paprastos, naudojant kaupiamąją sąskaitą (kai nuolaida yra naudojama kito pirkimo apmokėjimui), pagal sukauptus taškus, pagal perkamų prekių kiekį, pagal bendrą pirkimo sumą. Nuolaidos gali būti personalizuotos konkretiems vartotojams.

Apmokėjimo būdai

Gali būti naudojama PayPal mokėjimo sistema (tiesiogiai integruota, be tarpininkų), apmokėjimas per sąskaitą ir apmokėjimas pristačius prekę. Apmokėjimo būdai gali būti ribojami pagal pirkimo sumą ir šalį, papildomai apmokestinami.

Pristatymo būdai

Pristatymas gali būti nemokamas (gali būti ribojamas pagal pirkimo sumą) arba pastovus (flat rate). Pristatymo būdai gali būti ribojami pagal šalį.

Turinio valdymo sistemos įrankiai elektroninės parduotuvės administratoriui

 • Prekių katalogavimas
 • Prekių įsigyjimas, importavimas iš XML
 • Prekių sandėlys
 • Nuolaidų valdymas
 • Užsakymų, pirkimų ir pristatymų valdymas
 • Vartotojų valdymas
 • Ataskaitos: įsigyjimai, pardavimai, užsakymai, apmokėjimai, įvykiai
 • Nustatymai

Elektroninės parduotuvės vartotojo įrankiai

 • Vartotojo registracija
 • Vartotojo profilio keitimas
 • Vartotojo užsakymai, pirkimai
 • Vartotojo aktyvumo įvykiai: prežiūrėtos prekės, įvykdytos paieškos

Elektronininės parduotuvės savybės

 • Prisitaikantis dizainas (responsive design), pritaikyta iPhone, iPad ir kt. mobiliems įrenginiams
 • Tinka didelėms (analogiškoms kaip www.senukai.lt, www.bigbox.lt ir kt) ir mažoms (nedidelė kaina + talpinimas pigiose bendro naudojimo svetainių talpyklose) elektroninėms parduotuvėms
 • Greitas ir paprastas įdiegimas svetainių pigaus hostingo (talpinimo) serveriuose
 • Gali būti interneto svetainė ir elektroninė parduotuvė kartu
 • Galinga indeksavimo ir paieškos sistema - greitai suranda, gali surasti prekes padarius net iki 2 klaidų žodyje, abėcėlinės rodyklės ir kt.
 • Efektyvus ir greitas prekių filtravimas, neperkraunant puslapio
 • Prekų palyginimas su drag ir drop, prekės savybių sąrašo rūšiavimas, filtravimas

KUSoftas turinio valdymo sistemos elektroninės parduotuvės pluginas yra atviro kodo (open source) sistema licenzijuojama pagal MIT licenziją.

Elektroninės parduotuvės pavyzdys.

Elektroninių parduotuvių kūrimas Kaune ir visoje Lietuvoje - kontaktai, užklausos forma.